Lamanův web

Den výplaty

(0 komentářů)

Začal jsem v nové práci. Svému zaměstnavateli budu z důvodu anonymity říkat Broskew. Za první měsíc jsem stihl celofiremní týdenní pracovní cestu do Švýcarska - navštívit naši novou mateřskou firmu, které budu z důvodu anonymity říkat Oktagon. Pěkné ubytování, hodně jídla. Prvně jsem cestoval letadlem, prvně jsem byl ve Švýcarsku, prvně jsem viděl Alpy. Posunul jsem jižní hranici svého výskytu. A včera mi přišla po dlouhé době první výplata, což mi udělalo překvapivě velkou radost.

Dosavadní dojmy:

  • Dělat NEETa je jednoznačně lepší než chodit do práce. Chození do práce je jasně největší nevýhoda této nové etapy v mém životě. A když přijdu domů, nemívám už čas a chuť programovat svoje projekty.
  • Dostal jsem se, kam jsem chtěl. Z web developera jsem se stal machine learning inženýrem. Dělám docela přesně totéž, co jsem dělal, když jsem pracoval sám pro sebe, ale teď za to budu dostávat peníze. A v první řadě se mám šanci naučit, co strojové učení obnáší doopravdy.
  • Našly by se nějaké menší mouchy - celkem podružné a ve světle předchozího nemá cenu si na ně stěžovat.
  • Mám teď mnohem víc namachrovaný a gamerský pracovní počítač, než jsem kdy měl svoje osobní počítače. Včetně červených ledek.

Počínaje dneškem na chvíli zapomenu na svůj slib chudoby a vykouknu z lockdown módu. Začal jsem tím, že jsem si koupil k jídlu maso (nebo „maso“). Kromě toho se mi sešlo několik knih, co bych si chtěl koupit (přidat do sbírky). A ještě bych si mohl pořídit nové letní kalhoty, celoroční bundu, zimní boty, formální boty a jednou taky židli k počítači, monitor a nový počítač.

Příští zastávka: Antarktida.

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře

Nový komentář

požadováno

požadováno (neveřejné)

volitelné

požadováno

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře

Odběr novinek

Příspěvky: RSS / Atom
Komentáře: RSS / Atom