Lamanův web

Šach králem

(0 komentářů)

Též známo jako volavka brodící se sítinou.

Minulý víkend jsem byl na turnaji v Olomouci. Na nádraží jsem potkal Siu a pak Dema, jedoucího na třídní sraz, který já jsem vynechal. Chlapík ve vlaku četl Kolo času. Já jsem dočetl atlas souhvězdí.

Pražáci, které jsem chtěl vidět, nedojeli. Moc jsem od turnaje nečekal a bídný začátek to potvrdil. Zato jsem viděl novou generaci goistů. Jak nové hráče z Brna, tak skutečné potomstvo starších hráčů, všechny na jejich prvním turnaji.

V sobotu večer jsem decentně zakalil. Písa se chystá na dráhu programátora. „Předpokládám, že přechod z Pythonu na Céčko nebude problém.“ Zjistil jsem, že Harry Potter má taky rád hvězdy. Dozvěděl jsem se původ přezdívek Omina a Scurge. Poslechl jsem si o simulaci duše háďátka a o změně klimatu. Zjistil jsem, že můj příliš tajný Santa se asi osvědčil, i když je omylem považován za dárek od Houbaře. (Nebo se ztratil a Houbař ho shodou náhod zduplikoval. Došlo by pak vůbec k nějaké škodě?)

Je otázka, když přikládám všem dnům stejnou váhu, zda má smysl protahovat zábavu jeden den na úkor dalšího. Já typicky cítím, že ne. Že na další den mám další plány a že mezi ně nepatří dávat se dohromady po včerejšku.

V neděli jsem s tichými hodinami málem prohrál na čas. Nicméně dohráli jsme. Se slovy „A co je tohle?“ jsem našel zapomenutý bod a obrátil půlbodovou prohru v půlbodovou výhru. To mi zlepšilo výsledek a zachránilo třídu.

V úterý jsem byl s mou maďarskou kamarádkou podruhé v šachovém klubu. Chess for expats. Fajn, kdybyste chtěli trénovat ruštinu. Nikdy by mě nenapadlo, že budu uvažovat o hraní šachů, natož když ve stejnou dobu můžu o půl náměstí vedle hrát go. Ale nakonec je to pro začátečníka taky pěkná hra a protože jsem chodící a mluvící reklama na go, beru to i jako takovou rozšířenou propagaci.

Ve středu jsem se viděl s Honey Bunny a poslechl jsem si o jejím nevázaném životě a slabých studijních výsledcích. Ona se samozřejmě tváří spokojeně, na tváři lehký smích. A já jí do toho asi nemám co mluvit, takže půjdu dál svojí cestou. A z nějakého důvodu mě to povzbudilo užít si vlastní život, dokud můžu.

O víkendu se hraje MR párů, tentokrát bez Laman-senseie.

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře

Nový komentář

požadováno

požadováno (neveřejné)

volitelné

požadováno

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře

Odběr novinek

Příspěvky: RSS / Atom
Komentáře: RSS / Atom