Lamanův web

Laman se vždycky vrátí

(4 komentáře)

Pan Jaroslav z Prahy se ptá, kdy vyjde další příspěvek na mém blogu. Že už jsem dlouho nic nenapsal. Vybavuji si z knihy mořeplavce Rudolfa Krautschneidera něco v tom smyslu, že pravý cestovatel tráví čas cestováním a ne psaním o cestování. Bohužel pro mé čtenáře jsem se poslední dobou příliš zabýval večírky a navštěvováním klubů, než abych měl čas o nich psát.

Viděl jsem Králíčka Joja. Scarlett Johansson ode mě získává cenu za nejlepší matku a Sam Rockwell cenu za nejsympatičtějšího vojáka Wehrmachtu. Mohu doporučit.

Byl jsem na V síti, ale film jsem neviděl. Došla mi trpělivost a nechal jsem si vrátit peníze dřív, než se kinu podařilo promítání spustit. Ústecké Cinema City nemohu doporučit.

Prvně jsem zkusil lezení na stěně a bylo to super. Hledám lidi, se kterými lézt v Praze, nejlépe pravidelně. Kolegové vypadají přístupně.

Přečetl jsem Nesmrtelnost od Milana Kundery a musím doplnit svůj rozporuplný dojem ze Směšných lásek – které ne, že by se mi tolik nelíbily, jako mě jejich postavy příliš rozčilovaly. Řekl bych, že autor se rád poslouchá. Nicméně svou práci má odvedenou víc než poctivě a věřím, že jeho myšlenky mají hlavu a patu, přestože jich na papír sype příliš, než abych každou rozebíral a kriticky hodnotil. (Něco podobného o přehnaném úsilí autora ostatně sám zmiňuje v souvislosti s Mahlerovými skladbami i vlastními knihami.)

Zahrál jsem si na Blanenském turnaji. Měl jsem dvě očekávání – cestu autem s J. a T. a návštěvu mé kamarádky Enitas. S J. a T. jsem se svezl a příjemně pohovořil. Poučil jsem se o pořádání večírků. Poslechl jsem si o Zázraku na řece Hudson a že oblíbený romantický film T. je Láska přes internet.

Enitas setkání pro nemoc odřekla (dobře, že mě den předem předběžně varovala). Lahev vezenou jako pozornost na návštěvu jsem místo toho otevřel na valné hromadě Asociace.

Další večer mi přišla milá SMS, že se kamarádčin stav zlepšil a s přáteli slaví narozeniny v nedaleké hospodě. (V Blansku je všechno nedaleko, ale můžete si cestu i protáhnout, když obejdete vícero kruhových objezdů u vlakových zastávek, jak jsem neplánovaně udělal.) Chtěl jsem ji vidět spíš soukromě, ale opět jako několikrát v poslední době se mi osvědčilo vyrazit ven a dát se do řeči s (téměř) neznámými lidmi. Takže pro příště vím, kým se nechat provést po Punkevní jeskyni, od koho si nechat udělat tetování (nebo radši ne), komu dohazovat místa v naší firmě a komu pražské homosexuální kamarády, s kým byla nejlepší dovolená (na hausbótu na Orlíku), kdo se nejvíce podobá svým sourozencům nebo jiným příbuzným, kdo měl za dědečka komunistického Oskara Schindlera a s kým byla ve skutečnosti ta nejlepší zábava u vzdálené části stolu (takže ani nevím, o co jsem přišel). Bylo to fajn.

V neděli se našla má pohřešovaná a s lehkým srdcem odepsaná lahev z pátku. Baví mě příběhy. Poslouchat, sledovat, prožívat, tvořit, vypravovat. Počátek příběhu té Tullamorky neznám. Pak ji nějaký zákazník věnoval mému tátovi. Ten si nepotrpí na destiláty a dal ji mně. Vzal jsem ji jako pozornost na návštěvu, jako znouzectnost nabídl na valné hromadě, ztratil ji, opět nalezl a dovezl zpět do Prahy. Teď mi stojí na stole. Je pořád zpola plná. Příběh nekončí.

Komentáře

Markéta 11.03.2020 20:13

Já doufám, že jsme tě příliš nevyděsili. Taky ses moc nedostal ke slovu, že. :D Mně bylo teda druhý den solidně blbě, už nejsem zvyklá na takový přísun vína. A to jsem v následujícím podniku byla už jen chvilku. Jo, a od pondělí mám antibiotika, hnusná angína a ztratila jsem prakticky úplně hlas. Já koza... :D Tak zase někdy!

Odkaz | Odpovědět

Laman 11.03.2020 22:50

Markéta: ale, to je mi líto, že se na tobě večer nepříznivě fyzicky podepsal. snad to za to stálo :). já jsem si setkání užil - tajemný mlčenlivý cizinec je moje typická společenská role.

jen cítím potenciální problém pro příště - už nebudu chtít vidět jenom tebe, ale taky Karamazova, Sestřenku (ta byla okouzlující :)), Kirsche, Tomáše, ... jak pak mám tolik lidí stihnout?

Odkaz | Odpovědět

Markéta 12.03.2020 08:14

Tak příště uděláme u nás večírek!

Odkaz | Odpovědět

Jarda 16.03.2020 21:51

Děkujeme za příspěvek! T & J

Odkaz | Odpovědět

Nový komentář

požadováno

požadováno (neveřejné)

volitelné

požadováno

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře

Odběr novinek

Příspěvky: RSS / Atom
Komentáře: RSS / Atom