Lamanův web

Staří přátelé

(4 komentáře)

Ho, zase jsem dlouho nenapsal. Mám se (převážně) fajn.

Přesunul jsem si mercurialové repozitáře z Bitbucketu k sobě na server.

Minulý týden jsem se věnoval misi poslat kamarádovi Ondřejovi do Anglie přání k narození dítěte. Myšlenka dobrá, spousta času to naplánovat, připravit, žádný problém. Pak konečně vyskočí fotka šťastné rodiny (už jsem si říkal, jestli to do konce března stihnou) a zjistím, že nemám adresu, obálku, dopisní papír (dva listy papíru, co jsem našel a nebyly moc zmačkané ani umaštěné, mě neuspokojily) a vlastně ani žádné slušné pero. Vypadalo by to jako brnkačka, ale z dobrovolné domácí izolace se všechno shánění komplikuje (člověk si ho víc vychutná). Obálku jsem získal první, když šla A. na poštu. Ostatní věci vybrány a objednány. Čekám na doručení. Napíšu postupně dvěma z Ondřejových sester o adresu (jemu ne, aby to bylo překvapení). Zásilka dorazí. Chytráci tam zapomněli zabalit tu fixku, tak si ji jedu stejný den do Altamiry vyzvednout osobně. Mám obálku, luxusní francouzský papír 125 g/m2, černou japonskou fixku 0,5 mm, obojí archivní kvality. Napíšu dopis. Pořád nemám adresu, tak ztratím trpělivost, najdu si adresu k Ondřejovi do práce (do školy), pošlu dopis. Stejný den se aktivují obě sestry, takže získám i adresu domů, ale už zbytečně. Ryba je ve vodě, výsledek zjistíme za pár týdnů.

Znovu se učím žonglovat. Moc mi to nejde.

Taky jsem se vrátil k četbě Bible. Možná to souvisí s Ondřejem. Celá jejich rodina je náramně nábožensky založená. Společná kamarádka ho onehdy charakterizovala titulem teacher-preacher. Loni jsem se s ním potkal, bavili jsme se. Je znát, že by mě rádi evangelizovali (chápu, kamarádi nenechávají kamarády přijít do pekla), ale vždycky se to drží na přijatelné úrovni. Trochu jsme porovnávali křesťanství proti taoismu a musel jsem uznat, že jsem nebyl zdaleka tak dobrý diskutér a neuměl jsem svůj světonázor zdaleka tak dobře obhájit. Ironií je, že jsem potom přerušil studium Bible a od té doby přečetl další dva překlady Tao te ťing, mistra Lieho a část mistra Čuanga.

Svou roli taky hrálo, že jsem končil v Leviticu a to je takový manuál k obřadům, dost nuda. Ne tedy úplně. Diagnostika a karanténa malomocných. Myšlenka milostivého léta (jednou za padesát let), kdy se odpouštějí dluhy, prodaná půda vrací dědičným majitelům, otroci propouštějí na svobodu. Výčet, s kým vším člověk nesmí obcovat (včetně zvířat) – lidi byli kdysi stejně chytří a zvrhlí jako dnes :). Nesmí se jíst prasata a králíci, ale mohou se jíst kobylky. Zajímavé věci

Načínám Numeri, to by měly být výsledky starověkého sčítání lidu.

Komentáře

Markéta 17.04.2020 09:57

Zdánlivá brnkačka, ale nakonec je z posílání přání slušná mise. A zdárně dokončena s luxusním papírem i fixkou!
Hm, v náboženství jsem žalostně nevzdělaná, v takové diskusi bych dost plavala. Asi čas s tím něco udělat, z Bible jsem zatím četla vážně jen pár stran. Když ono je to taak dlouhý a náročný! Jak řekl kamarád - "Vypadá to, že ta kniha není zas tak tlustá, jenže je to psaný na jakýmsi pečicím papíře, takže těch stránek je tam fakt dost!"

Snad se máš stále převážně fajn!

Odkaz | Odpovědět

Laman 19.04.2020 10:17

Markéta: když si člověk nastaví dost omezujících podmínek, tak je z čehokoli dobrodružství. ještě víc, a cokoli je neproveditelné :)

nejhezčí na té diskuzi bylo, že jak se s kámošem známe, tak umí používat jazyk a argumenty, na které slyším. obvykle mi lidi nedokládají existenci boha na jevech kvantové fyziky. co mě zlobilo, že jsem neuměl prodat svůj vlastní pohled na svět. měl jsem nějaké intuitivní porozumění, ale nedokázal jsem to vysvětlit :)

Bible je mega dlouhá. schválně jsem si to teď spočítal.
Pán prstenů ... 481000 slov
Bible ... 783000 slov
poslední 4 díly Harry Pottera ... 815000 slov
ale zase kdyby člověk šel po těch známých příbězích, ty bývají překvapivě stručné. Babylonská věž je vyřízená na devíti verších, celkem 13 vět.

Odkaz | Odpovědět

Laman 19.04.2020 14:49

Markéta: a abych to nezamluvil, mám se fajne. občas se objeví něco mrzutého, jako že mé dlouhodobé plány teď stojí. nebo kupodivu nejvíc mě dokáže rozhodit, když se nevede v práci. ale celkově je všechno v klidu.

mimochodem, dobrý popis tvých stavů v předposledním článku. fakt drsný :(

Odkaz | Odpovědět

Jarda 23.04.2020 07:07

Ahoj, mám jednu knížku, jmenuje se tuším úvod do křesťanství, kterou jsem nebyl sto přečíst. Rád tě s ní obdaruji - s věnováním!
Btw při čtení Bible doporučuji začínat novým zákonem. Jak zvládneš ten, tak jsi přečetl více jak 85% občanů ČR.

Odkaz | Odpovědět

Nový komentář

požadováno

požadováno (neveřejné)

volitelné

požadováno

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře

Odběr novinek

Příspěvky: RSS / Atom
Komentáře: RSS / Atom